Aké sú to vysoké postele?

29.07.2019

Aké sú to vysoké postele?

Čoraz viac sa stretávame s pojmom vysoké postele? Aké to vlastne sú? Prezradíme

Pod pojmom vysoké postele rozumieme manželské postele a lôžka, kde spacia plocha od zeme je vyššia, ako štandardný rozmer. Vyššia plocha spania je obľúbená nielen u starších ľudí, ktorým sa pohodlnejšie vstáva z takýchto postelí. 

Mladí ľudia uprednostňujú moderné nízke manželské postele.

Výhodou postelí s vyššou výškou spacej plochy je fakt, že výrobca má viac priestoru na umiestnenie úložných kontajnerov, či výsuvných boxov, ktoré majú vyššiu kapacitu, ako u štandardných manželských postelí.

Platí to pre postele, ktorých súčasťou zakúpenia býva vo väčšine prípadov aj matrac v cene postele. 

Výška spacej plochy u postelí, pri ktorých nie je v cene matrac, sa dá regulovať výberom správnej výšky matraca.

Manželské postele sa dodávajú v šírkových rozmeroch 160x200 cm a 180x200 cm. 38 cm je štandardná výška spacej plochy manželskej postele. Všetky rozmery, ktoré dosahujú údaj viac ako 38 cm, spadajú do kategórie vysokých manželských postelí.

Biela kožená vysoká posteľ s úložným priestorom

Výška čela postele môže byť rôzna, v závislosti od konkrétneho typu manželskej postele. Väčšinou výšku čela si všímajú zákazníci, ktorých spálne sú umiestnené v podkroví rodinných domov. Výška čela by mohla prevyšovať zošikmenie strechy domu. Manželské postele sa dodávajú v demontovanom stave, sú zložené minimálne z troch dielov. 

Každý z týchto dielov prejde cez osemdesiat centimetrov široké dvere.

Pokiaľ máte prechod alebo zárubne užšie ako 80 cm, je potrebné sa poradiť s predajcom.

Diely manželskej postele sú kvalitne zabalené a rozbaľovať by sa mali až na konkrétnom mieste, kde bude manželská slúžiť a využívať. Tam sa bude aj montovať. Tým pádom sa predíde neželaným oderom pri manipulácii s nimi. U bielych manželských postelí je nevyhnutné, aby mali ľudia, ktorý budú posteľ montovať, či rozbaľovať, čisté ruky.

Vysoké postele nájdete aj v našej ponuke. Zameriavame sa na slovenské, ako aj české vysoké manželské postele. Nechýba im úložný priestor, ktorý sa vyklápa v závislosti od typu roštu - od nôh alebo z boku postele.

Vysoké manželské postele s úložným priestorom sú číslom jeden nielen vo vyhľadávaní, ale aj v predajnosti manželských postelí.

Autor: Erik z nabytok-sedacky.sk

MGU2Mj